استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است

استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است
بازدید 165 زمان 2017/08/05 کد خبر 9379

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش خبرنگار پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنرانی پیش …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش خبرنگار پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه بخش کن ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) و گرامی داشت یاد شهدای دفاع مقدس بویژه ۲۰۰ شهید بخش کن و آیت الله مهدوی کنی با اشاره به تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری گفت: با نگاه به سایر انقلاب ها در سطح جهان میبینیم که انقلاب اسلامی ایران به برکت رهبری امام عظیم الشان و مقام معظم رهبری و جایگاه ولایت فقیه و ایثارگری ها و خون هایی که به پای این انقلاب ریخته شده است جزء محدود انقلاب هایی است که بعد از گذشت قریب به ۴۰ سال ارزش ها و اصول و چارچوب ها را حفظ کرده است.

استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است

وی گفت: یکی از شاخص های مورد توجه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در ارتباط با انقلاب و انقلابی گری موضعگیری و تخاصم دشمن و اینکه دشمن کجاها را نشانه گرفته است همواره بعنوان یک شاخص و محور مورد توجه بوده است.

دکتر جلالی در ادامه به علل و ریشه های دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی پرداخت و خاطر نشان کرد: در دوران قبل از انقلاب اسلامی، همه امورات حکومت شاهنشاهی نظیر انتصاب نخست وزیر و اعضای دولت، صنعت نفت، نظام برنامه ریزی و مدیریت کشور تحت کنترل و نظارت آمریکایی ها انجام می‌شد و هدایت و اداره  ارتش و دستگاه های اطلاعاتی از لحاظ طراحی  و تدوین استراتژی، راهبردی و تامین سلاح و تجهیزات و آموزش بر عهده مستشاران آمریکایی و اسرائیلی ها بود.

وی در ادامه گفت: علاوه بر ماموریت هایی که در داخل کشور برای تامین منافع آمریکایی ها انجام میشد،‌ از ایران بعنوان ژاندارم منطقه در جهت تامین منافع خود بهره می بردند.

استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطر نشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی،  ارتش و  دستگاه های اطلاعاتی دارای ساختاری  ارزشی و دقیق و درون زا هستند که ماموریت ها و اولویت هایشان از داخل کشور تنظیم می شود و ما در واقع هیچ اثری از جای پای نفوذ غربی ها در آن ها نمی بینیم.

وی تاکید کرد: سپاه پاسداران ، متولد انقلاب اسلامی و رشد یافته در جنگ تحمیلی  است و امروزه بعنوان قدرت برتر منطقه ای نقش ایفا می کند.

دکتر جلالی خاطر نشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی تمام نیازمندی های بخش دفاعی، اعم از ارتش و سپاه و بسیج در داخل کشور تولید می شود و امروز موشک از هر وسیله تولیدی داخل کشور ایرانی تر است.

وی افزود: استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است و هیچ نیازی به تامین سلاح و خرید از خارج کشور نداریم.

دکتر جلالی حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا را جدی و اساسی دانست و تصریح کرد:  امروزه هیج نوع تحولات امنیتی بدون حضور ایران در منطقه شکل نمی گیرد و این نشان دهنده مقبولیت و توسعه قدرت نرم و نگاه و تفکر جمهوری اسلامی در کشور های منطقه است.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها علیه ما از واژه تمام گزینه های روی میز استفاده می کنند و اولین جنگ سایبری به کمک برخی کشورهای غربی از طریق ویروس استاکس نت به زیرساخت های هسته ای ما انجام داده اند و امروز جدی ترین حوزه ای که با آمریکا درگیر هستیم، اقتصاد است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، حمله نظامی به زیرساخت های اقتصادی، حمله نظامی به اهداف اقتصادی و  حمله با ابزار های اقتصادی به اقتصاد کشور را سه نوع جنگ در حوزه اقتصاد برشمرد و افزود: امروز ما با مدل سوم جنگ اقتصادی مواجه هستیم.

دکتر جلالی گفت: در مدل سوم جنگ اقتصادی، ابزارهای حمله و استراتژی نظامی نمی باشد و  محور این جنگ مردم هستند و قرار است بر روی مردم اثرگذار باشد.

وی افزود: هدف آمریکایی ها در جنگ اقتصادی تحت تاثیر قرار دادن معیشت، شغل مردم و تولید و کارآمدی ملی است.

دکتر جلالی تحریم های بانکی، کالا، تکنولوژی، دانش و فناوری را از ابزار های جنگ اقتصادی دانست و تصریح کرد: امروزه ساختارهای شکل گرفته در نظام بین الملل، نظیر FATF و سازمان تجارت جهانی همه بعنوان سلاح های جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی بکار گرفته شده اند.

وی در ادامه به اهداف میانی دشمنان در جنگ اقتصادی پرداخت و تاکید کرد:  تغییر سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی و تغییر الگوی مصرف با تغییر ذائقه به لحاظ نوع زندگی از دیگر اهدافی است که در این برنامه دنبال می شود و اگر در مسیری قرار بگیریم که مصرفت کننده تولیدات آن ها باشیم  در واقع تحت تسلط دیگر کشورها قرار می گیریم.

دکتر جلالی در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که هزینه سازش بسیار زیادتر از مقاومت می باشد، دنبال کردن و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را محور و اساس مبارزه با جنگ اقتصادی دانست.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه استراتژی دفاعی کشور متکی به تولید موشک با استفاده از توانمندی داخلی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات