حملات سایبری؛ بزرگترین تهدید از نظر ژاپنی‌ها

حملات سایبری؛ بزرگترین تهدید از نظر ژاپنی‌ها
بازدید 129 زمان 2017/08/05 کد خبر 9404

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در تحقیقاتی که با محوریت بزرگترین تهدیدها از سوی مرکز تحقیقاتی «پیو» و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در تحقیقاتی که با محوریت بزرگترین تهدیدها از سوی مرکز تحقیقاتی «پیو» و در سطح جهانی برگزار شد، «حملات سایبری» از سوی مردم ژاپن به عنوان جدی ترین تهدید قلمداد شده است.

در این تحقیقات پاسخ دهندگان در مورد ۸ تهدید رای دادند که ۷۶ درصد از رای دهندگان ژاپنی بزرگترین تهدید برای کشور خود را حملات سایبری دانستند، و پس از آن تغییرات آب و هوایی (۶۷ درصد) و گروه تروریستی داعش (۶۲) در صدر قرار گرفتند.

البته ژاپنی ها در انتخاب حملات سایبری تنها نبودند و مردم کشورهای آمریکا، انگلیس و آلمان نیز این گزینه را به عنوان دومین تهدید علیه کشور خود نام بردند.

اما در سطح جهانی ۶۲ درصد از رای دهندگان داعش را به عنوان بزرگترین تهدید علیه امنیت خود عنوان کردند و پس از آن تغییرات آب و هوایی با ۶۱ درصد قرار دارد.

تارنمای ژاپن تایمز روز پنجشنبه با انتشار نتایج این تحقیقات اعلام کرد که حملات سایبری و موقعیت کنونی اقتصاد جهانی نیز با ۵۱ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

پس از انتشار نتایج این نظرسنجی، سازمان پلیس ملی ژاپن اعلام کرد که این نظرسنجی، نشان‌دهنده افزایش نگرانی‌های مردم در مورد اینگونه حملات است و دولت باید تدابیر لازم را برای مبارزه با این پدیده اتخاذ نماید.

نگرانی مردم ژاپن از حملات سایبری از آنجا نشات می گیرد که این کشور طی سالهای اخیر با موج گسترده ای از این نوع حملات علیه شرکت‌های دولتی و خصوصی مواجه بود و افزایش آن باعث نگرانی دولتمردان و افکار عمومی این کشور شده است.

جدی ترین حملات نفوذگرهای اینترنتی (هکرها) در کشور ژاپن مربوط به سال ۱۳۹۴ است که یک سازمان نیمه دولتی این کشور هدف حمله قرار گرفت و اطلاعات بیش از یک میلیون نفر از جمله نام، آدرس و تاریخ تولد آنها به سرقت رفت.

هک شدن شرکت «سونی پیکچرز» در روزهای پایانی سال ۲۰۱۴ میلادی و سرقت چندین ترابابت اطلاعات کارکنان و ایمیل‌های آنان نیز از دیگر حملات سایبری مهم علیه ژاپن بوده است.

این موضوع حتی باعث شد آمریکا اعلام کند چتر دفاع سایبری خود را بر ژاپن نیز گسترش خواهد داد و به متحد آسیایی خود برای مقابله در برابر حملات آنلاین علیه پایگاه‌های نظامی و زیر ساخت‌ها از جمله نیروگاه‌های برق کمک کند.

این در حالیست که دولت ژاپن هم از سال ۲۰۱۴ میلادی برنامه بزرگی را برای تقویت ساختارهای دفاعی با هدف مقابله با هکرها و حملات سایبری به اجرا گذاشته است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه حملات سایبری؛ بزرگترین تهدید از نظر ژاپنی‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات