مقام انگلیسی در تهران، خواستار آزادی یک محکوم امنیتی می‌شود

مقام انگلیسی در تهران، خواستار آزادی یک محکوم امنیتی می‌شود
بازدید 112 زمان 2017/08/05 کد خبر 9406

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند مقام ارشد انگلیسی که در تهران حضور دارد از …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، رسانه‌های انگلیس گزارش داده‌اند مقام ارشد انگلیسی که در تهران حضور دارد از این فرصت برای درخواست آزادی «نازنین زاغری راتکلیف»، شهروند ایرانی-انگلیسی بازداشت‌شده در ایران استفاده خواهد کرد.
 
به نوشته «اسکای‌نیوز»، «آلیستر برت»، معاون خاورمیانه‌ای وزیر خارجه انگلیس که در حاشیه مراسم تحلیف حجت‌الاسلام «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران با مقام‌های این کشور برای آزادی اتباع دو تابعیتی بازداشت‌شده در ایران از جمله «زاغری» استفاده خواهد کرد.

«ریچارد راتکلیف»، همسر «نازنین زاغری» در گفت‌وگو با «اسکای‌نیوز» ابراز امیدواری کرده رایزنی‌های «آلیستر برت» به آزادی وی از زندان منجر شود. او گفت معتقد است که دولت انگلیس، «صمیمانه» موضوع «زاغری» را پیگیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، نازنین زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد.

سپاه ثارالله کرمان ۲۶ خرداد سال ۹۵ طی اطلاعیه‌ای از این دستگیری به‌عنوان دستگیری یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، یاد کرد و در این باره توضیح داد: «ایشان با عضویت در شرکت‌ها و مؤسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است. نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است».

پرونده زاغری برای ادامه رسیدگی‌ها به دادستانی تهران انتقال یافت و پس از انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم، با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب صادر شد و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، زاغری را به ۵ سال حبس محکوم کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مقام انگلیسی در تهران، خواستار آزادی یک محکوم امنیتی می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات