اقدامات آمریکا در منطقه موجب گسترش تروریسم در جهان می‌شود

اقدامات آمریکا در منطقه موجب گسترش تروریسم در جهان می‌شود
بازدید 77 زمان 2017/08/06 کد خبر 9426

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، عماد خمیس نخست وزیر سوریه و هیئت همراه که به منظور شرکت در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، عماد خمیس نخست وزیر سوریه و هیئت همراه که به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران آقای روحانی در تهران به سر می برند بعد از ظهر امروز با امیر دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار  و پیرامون آخرین تحولات منطقه و مناسبات میان دو کشور گفتگو کرد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با اشاره به تداوم تلاش همه جانبه برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال تروریست ها به منظور بازگرداندن امنیت و آرامش به سوریه بر پیگیری هم زمان مسیر گفتگوهای سوری- سوری برای دستیابی به وفاق ملی تاکید کرد.  

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی میان ایران، روسیه و سوریه با اشاره به ضرورت تداوم مبارزه بی امان علیه تروریسم تکفیری گفت: متاسفانه کشورهای غربی و آمریکا به جای مبارزه با عناصر تروریستی اقدامات مشکوکی را در مسیر تثبیت تروریسم و ناامنی در منطقه صورت می دهند که آثار زیانبار آن موجب گسترش تروریسم در جهان خواهد شد.

شمخانی گفت؛ اگر طرف های مقابل به پشتیبانی های مالی، فنی و تسلیحاتی از عناصر تروریستی خاتمه دهند، طی زمان کوتاهی آرامش به منطقه و به تبع آن کشورهای اروپایی نیز بازخواهد گشت و به جای سیل آوارگان، خشونت و تخریب میراث جهانی شاهد استقرار امنیت و دستیابی به آرمان محو کامل تروریسم خواهیم بود.

وی کشتار شمار زیادی از غیرنظامیان در استان رقه در بمباران های مختلف هواپیماهای آمریکایی و یا استفاده از سلاح های ممنوعه در این حملات را نوعی نسل کشی و مصداقی بارز از نقض حقوق بشر و عدم پایبندی به موازین انسانی توسط ارتش آمریکا دانست.

امیر دریابان شمخانی افزود؛ موفقیت های چشمگیر مردم، دولت و نیروهای امنیتی سوریه در مقابله با تروریسم نشان دهنده عزم راسخ و ایستادگی آن ها در برابر توطئه های داخلی و خارجی است و با پیروزی قاطع و نهائی همراه خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری ضمن محکوم نمودن جنایت های رژیم صهیونیستی به منظور سرکوب مسلمانان و ساکنان شهر بیت المقدس تصریح کرد؛ رژیم صهیونیستی در سایه اختلافات و بحران امنیتی منطقه درحال گسترش سرکوب ها و تثبیت پروژه فلسطین زدایی است که ضروری است با واکنش قاطعی از سوی کشورهای اسلامی روبرو شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت؛ جمهوری اسلامی ایران در کنار سوریه ایستاده است و به حمایت ها و پشتیبانی های خود تا پایان یافتن بحران امنیتی در این کشور ادامه خواهد داد.

عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ارائه توضیحاتی از آخرین تحولات و پیشرفت های این کشور در عرصه های مختلف از جمله پیشروی ها در نبرد با گروه های تکفیری، پیگیری مسیر سیاسی برای عبور از بحران را یکی از گزینه های مهم دانست و افزود؛ دولت سوریه همواره با مخالفان غیر مسلح که به حفظ یکپارچگی کشور علاقه مند هستند به گفتگو پرداخته است.

وی با تقدیر از حمایت های گسترده جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه، دستیابی به راه حل پایدار و ایجاد صلح و امنیت را منوط به تغییر رویکرد برخی کشورها در حمایت از تروریسم و مقابله واقعی و غیر تبلیغاتی با داعش، جبهه النصره و سایر گروه های مرتبط با آنان دانست

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اقدامات آمریکا در منطقه موجب گسترش تروریسم در جهان می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات