ظریف: موضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین اصولی و غیرقابل تغییر است

ظریف: موضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین اصولی و غیرقابل تغییر است
بازدید 113 زمان 2017/08/07 کد خبر 9448

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با هیات حماس که به مناسبت مراسم …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با هیات حماس که به مناسبت مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران در تهران بسر می برد، ملاقات و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مقاومت تاکید کرد و اظهار داشت: موضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین اصولی و غیر قابل تغییر می باشد.

هیات حماس نیز  از موضع اصولی  جمهوری اسلامی ایران  در خصوص فلسطین و مقاومت تشکر و قدردانی کرد.

دیدار با همتای آنگولایی

جرج چیکوتی وزیر امور خارجه آنگولا در ملاقات با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و مراسم تحلیف گفت: ما همواره علاقمند هستیم که مناسبات دو جانبه را افزایش دهیم. اولین مرتبه است که به تهران سفر می کنم از پیشرفت های ایران شگفت زده شدم.

دکتر ظریف نیز در این دیدار اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد روابط دوجانبه را افزایش دهیم. آمادگی داریم در زمینه های اقتصادی، داروسازی، تکنولوژی همکاری ها را افزایش دهیم. لازم است تا همکاری های بانکی را تقویت شود تا بتوانیم همکاری های اقتصادی را تحرک بخشیم. زمینه های مهمی در بخش های مهندسی و فنی برای همکاری وجود دارد. وزیر خارجه آنگولا همچنین از دکتر ظریف برای دیدار از کشورش دعوت به عمل آورد.

دیدار با فرستاده ویژه رئیس‌جمهور مغولستان

از سوی دیگر مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهور مغولستان نیز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان با لوندونگ پاوسون مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهور مغولستان ملاقات کرد. فرستاده  ویژه رئیس جمهور مغولستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان گفت: علاقمند هستیم با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله  مناسبات سیاسی، کشاورزی، حمل و نقل، فرهنگی و دانشگاهی همکاری داشته باشیم.

دکتر ظریف با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، بر افزایش همکاری های فرهنگی و تبادلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

در ادامه  دکتر ظریف همکاری  بین شرکت های خصوصی و دولتی دو کشور و  همچنین همکاری در رابطه با تکنولوژی، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، بانکی، نفت و گاز را مورد تاکید قرار داد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ظریف: موضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین اصولی و غیرقابل تغییر است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات