تیلرسون: ترامپ تمایلی به ادامه راهبرد سابق آمریکا در افغانستان ندارد

تیلرسون: ترامپ تمایلی به ادامه راهبرد سابق آمریکا در افغانستان ندارد
بازدید 76 زمان 2017/08/07 کد خبر 9466

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «رکس‌ تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست امنیت منطقه‌ای در پایتخت فلیپین …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «رکس‌ تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست امنیت منطقه‌ای در پایتخت فلیپین گفت: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پرسش‌های سخت و درستی درباره افغانستان مطرح کرده که پیش از این کسی در این کشور تمایل به مطرح کردن آن نداشت.

وی درباره اینکه پرسش‌های ترامپ چه هستند اظهارنظری نکرد اما رئیس‌جمهور آمریکا قبل از این حضور نظامی کشورش در افغانستان را زیر سوال برده بود.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ دستکم سه بار تعیین استراتژی افغانستان را در شورای امنیت ملی آمریکا به بحث گرفته‌ است.

«هیدر ناورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قبل از این نیز گفته بود که رکس‌ تیلرسون طرفدار راه حل نظامی بحران در افغانستان نیست بلکه متمایل به مذاکره با طالبان و تلاش‌های دیپلماتیک برای رسیدگی به وضعیت جاری در افغانستان است.

این در حالی است که اخیرا ژنرال مک‌ مستر مشاور امنیت ملی آمریکا نیز تصریح کرده بود: دونالد ترامپ حمایت برخی از کشورها و بویژه پاکستان را از گروه‌های مخالف مسلح دولت کابل تحمل نمی‌کند.

با این وجود گزارش‌های اخیر از اختلاف بر سر خروج و یا افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان بین مقامات ارشد کاخ سفید حکایت دارد.

از سوی دیگر تعدادی از مشاوران دونالد ترامپ از جمله «استیو بنن» استراتژیست ارشد کاخ سفید نیز از خروج سربازان آمریکایی از افغانستان و سپردن جنگ به شرکت‌های امنیتی خصوصی طرفدار می‌کند در حالیکه ژنرال‌های ارشد نظامی آمریکا همچنین بر افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان تاکید دارند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تیلرسون: ترامپ تمایلی به ادامه راهبرد سابق آمریکا در افغانستان ندارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات