تهدید خاموشی از سر کشور برداشته شد

تهدید خاموشی از سر کشور برداشته شد
بازدید 104 زمان 2017/08/07 کد خبر 9468

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمود رضا حقی‌فام  با بیان این‌که در حال حاضر نگرانی برای تامین برق …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمود رضا حقی‌فام  با بیان این‌که در حال حاضر نگرانی برای تامین برق کشور تا حدودی برطرف شده است، اظهار کرد: در حال حاضر رزرو برق در کشور قابل قبول است.

وی با اشاره به آخرین اطلاعات برق کشور، عنوان کرد: روز شنبه مصرف برق ۵۳ هزار مگاوات ثبت شد و این در حالی بود که امکان تامین ۵۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق را داشتیم.

معاون هماهنگی توزیع توانیر ادامه داد: این بدین معنا است که در حال حاضر ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات ذخیره تامین برق در کشور وجود دارد که این میزان بسیار قابل قبول است.

حقی‌فام در خصوص میزان مصرف برق در تهران نیز گفت: در یک مقطع زمانی میزان مصرف برق در پایتخت بسیار افزایش یافت، اما در حال حاضر به دلیل مساعد شدن شرایط هوا میزان مصرف نیز کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پیک اضطراری صنعت برق که نگرانی زیادی برای آن وجود داشت برطرف شده، اما معمولا هر سال تا انتهای شهریورماه در حالت آماده باش قرار داریم تا اگر هوا مجددا گرم شد در تامین برق دچار مشکل نشود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به وضعیت تامین برق در هفته‌های آینده، عنوان کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی به نظر می‌رسد که برای هفته آینده نیز از نظر تامین برق مشکلی وجود نداشته باشد، اما در هر صورت صنعت برق تا انتهای تابستان در حالت آماده باش است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تهدید خاموشی از سر کشور برداشته شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات