کاهش وابستگی به دلار، پاسخ روسیه به تحریم آمریکا

کاهش وابستگی به دلار، پاسخ روسیه به تحریم آمریکا
بازدید 80 زمان 2017/08/08 کد خبر 9494

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با رسانه‌های این کشور گفت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با رسانه‌های این کشور گفت این کشور در تلاش است وابستگی خود به ارز آمریکا در مبادلات بین‌المللی را کاهش دهد.

اقدام جدید روسیه پاسخ به تحریم‌های جدیدی است که کنگره آمریکا علیه مسکو تصویب کرده و به امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا رسیده است. این تحریم‌ها بخش انرژی روسیه را هدف گرفته و محدودیت‌هایی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های روسی وضع می‌کنند.  

سرگئی ریابکوف در مصاحبه با ریانووستی درباره پاسخ‌های روسیه به تحریم‌ها گفت: «ما البته تلاش‌هاِمان را برای جایگزینی واردات، کاهش وابستگی به نظام مالی آمریکا و کاهش وابستگی به دلار  را تشدید خواهیم کرد. انجام این کار دارد به نیازی مبرم تبدیل می‌شود. »

دیپلمات ارشد روسی اضافه کرد: «در غیر این صورت، ما همیشه در چنگ آنها (آمریکایی‌ها) قرار خواهیم داشت و این دقیقاً چیزی است که آنها می‌خواهند. »

روسیه اخیراً برای کاهش وابستگی به نظام‌های مالی دنیا یک نظام پرداخت ملی راه‌اندازی کرده است.

سرگئی ریابکوف در بخش دیگری از این مصاحبه با تأکید بر اینکه «روسیه هرگز کار دستوری انجام نمی‌دهد» گفت که تحریم‌های جدید آمریکا در رسیدن به هدفی که برای آن طراحی شده‌اند موفق نخواهد بود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کاهش وابستگی به دلار، پاسخ روسیه به تحریم آمریکا

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات