هشت نفر در سیل خراسان رضوی کشته شدند/ برخی راه‌ها مسدود است

هشت نفر در سیل خراسان رضوی کشته شدند/ برخی راه‌ها مسدود است
بازدید 93 زمان 2017/08/12 کد خبر 9565

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بر اثر جاری شدن سیل در برخی شهرستان های خراسان رضوی تاکنون هشت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بر اثر جاری شدن سیل در برخی شهرستان های خراسان رضوی تاکنون هشت نفر جان خود را از دست داده اند. 

محورهای اصلی مواصلاتی استان از جمله مشهد به کلات که به دلیل جاری شدن سیل مسدود شده بود بازگشایی شده و هنوز برخی دیگر از جاده های فرعی مسدود هستند.

اسکان اضطراری ۳۷۵ نفر 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی جمعه شب از اسکان اضطراری ۳۷۵ نفر که در سیل گرفتار شده بودند خبر داد. 

سید مجتبی احمدی در خصوص سیل روز جمعه و امداد رسانی به روستاهای سیل زده شهرستان‌های کلات، درگز، چناران، مشهد، فریمان و نیشابور اظهار کرد: در شهرستان‌های کلات، مشهد، درگز، چناران، قوچان، فریمان، تربت جام، سبزوار، تربت حیدریه، جوین، کاشمر و نیشابور امدادرسانی صورت گرفته است.

وی افزود: ۱۲۰ نیروی عملیاتی و دو دستگاه آمبولانس، دو دستگاه خودرو نجات، یک فروند بالگرد و پرواز بالگرد در محور مشهد – کلات از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با اقلام‌ ارسالی گفت: برای امداد رسانی به سیل زدگان ۸۹تخته چادر، پتو ۴۵۰ تخته و کنسرو و مواد غذایی ارسال شده است.

وی با اشاره به تعداد کل افراد اسکان داده شده بیان کرد: ۳۵۷ نفر اسکان داده شده‌اند و یک نفر به صورت سرمایی درمان و دو نفر به مرکز درمانی منتقل شده است.

اعزام تیم های امدادی ادامه دارد

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز بامداد شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تیم های امدادی در مناطق سیل زده حاضر هستند و عملیات امداد و نجات ادامه داد.

مجتبی محمودی افزود: تدارک لازم برای اسکان اضطراری دیده شده و تیم های کمکی نیز در حال اعزام به مناطق سیل زده هستند. 

آسیب دیدن شبکه های توزیع برق و آب

مدیر کل مدیریت بحران خراسان رضوی نیز از قطع آب و برق در برخی روستاهای سیل زده خراسان رضوی خبر داد.

حجت علی شایان فر افزود: شبکه آبرسانی به ۹ روستا و برق ۱۰ روستا بر اثر وقوع سیل قطع شده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هشت نفر در سیل خراسان رضوی کشته شدند/ برخی راه‌ها مسدود است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات