مقام امنیتی عراقی: داعش ساخته آمریکا و اسرائیل است

مقام امنیتی عراقی: داعش ساخته آمریکا و اسرائیل است
بازدید 99 زمان 2017/08/12 کد خبر 9571

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حاکم زاملی در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین گفت: نبرد تلعفر، نبرد مهمی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حاکم زاملی در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین گفت: نبرد تلعفر، نبرد مهمی است و پیروزی در این نبرد با هدف حراست از پیروزی در موصل خواهد بود.

وی افزود:« تلعفر به طور جدی مهم است اگر در تلعفر پیروزی حاصل نشود، گویا پیروزی موصل و عراق محقق نشده است زیرا ممکن است داعش بار دیگر در تلعفر احیا شود و از مراکز نفوذ برای نفوذ به مناطق و کشورهای همسایه سود ببرد.»

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق حضور داعش در عراق را اقدامی برنامه ریزی شده و در راستای اهداف خارجی دانست و تاکید کرد، این گروه با حمایت عربستان، گروه دست ساخته آمریکا و اسرائیل است. 

وی در این باره گفت:« امروز حضور داعش در عراق اقدام برنامه ریزی شده ای است، داعش گروهی دست ساز است، این گروه ساخته شده دست آمریکا، اسرائیل و چند کشور دیگر است و به تاکید در این موضوع عربستان نیز پشتیبانی کرده است.»

وی از موفقیت حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در برقراری هماهنگی های امنیتی در کشور خبر داد و افزود: بسیج مردمی و نیروهای پیشمرگه در نبرد تلعفر نیز حاضر خواهند شد.

زاملی در این باره گفت:« به یقین بسیج مردمی در نبرد تلعفر حاضر خواهد بود، این مشارکت بر اساس تصمیم داخلی یعنی تصمیم فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور است. پیشمرگه نیز در نبرد تلعفر نقش هایی خواهد داشت. معتقدم حیدر العبادی در حل مشکلات، دشواری ها و نگرانی ها و از میان برداشتن مسائلی که می تواند مانع مشارکت چنین نیروهایی باشد، موفق خواهد شد.»

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق درباره سفر مقتدا صدر، رئیس جریان صدری در عراق به عربستان گفت: این سفر با هدف گفتگو با مقامات سعودی درباره نقش این کشور در منطقه بوده است. 

وی اظهار داشت:« سفر آقای مقتدا صدر به عربستان اگر انجام نمی شد چه کسی باید این سفر را انجام می داد؟ عربستان با تکفیر، با صدور فتوا، با مداخله در بحرین، یمن، سوریه، و مکان های دیگر در نقطه مقابل ما سنگر گرفته است، اگر گفتگو با آنها نباشد پس چگونه باید مشکلات را حل کرد؟ نتیجه این سفر بررسی پرونده عربستان بود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مقام امنیتی عراقی: داعش ساخته آمریکا و اسرائیل است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات