سفیر انگلیس در سازمان ملل: برجام از مهم‌ترین دستاوردهای دیپلماتیک است

سفیر انگلیس در سازمان ملل: برجام از مهم‌ترین دستاوردهای دیپلماتیک است
بازدید 122 زمان 2017/08/12 کد خبر 9585

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پیتر ویلسون، سفیر انگلیس در سازمان ملل در نشست شورای امنیت روز پنجشنبه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پیتر ویلسون، سفیر انگلیس در سازمان ملل در نشست شورای امنیت روز پنجشنبه گفت: انگلیس همه طرف‌ها و کشورها را به حمایت از برجام دعوت می‌کند. -پیامی که به نظر می رسد مخاطب آن آمریکا باشد.-

در همین نشست نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل ضمن اعلام اینکه آمریکا درحال بازبینی برجام است، گفت: اگر ایران به برجام پایبند باشد ما نیز به اجرای آن متعهد خواهیم ماند.

وی مدعی شد که ایران نیروی برهم زننده امنیت در منطقه است.

ویلسون تاکید کرد که همه طرف ها باید به تعهدات خود پایبند بمانند از جمله اینکه به مردم ایران اطمینان دهند که از منافع رفع تحریم‌ها بهره خواهند برد.

همچنین واله آلمدیا، نماینده فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شورای امنیت در مورد برجام گفت: نتایج اولیه واضح است و این نتایج خود مدرکی قابل استناد هستند.

وی افزود: برنامه هسته‌ای ایران کاهش یافته و بازرسی‌های شدیدی بر آن اعمال شده است.

وی اضافه کرد: در زمانی که جهان با تهدید تاسیسات هسته‌ای بازرسی نشده (اشاره به کره شمالی) روبرو است؛ توافق هسته‌ای ایران (برجام) یکی از ارکان اجرای رژیم عدم اشاعه است که باید به طور کامل اجرا شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سفیر انگلیس در سازمان ملل: برجام از مهم‌ترین دستاوردهای دیپلماتیک است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات