واتس اپ سیستم پرداخت ارائه می‌‌کند

واتس اپ سیستم پرداخت ارائه می‌‌کند
بازدید 113 زمان 2017/08/12 کد خبر 9587

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نظر می‌رسد دیگر سیستم دریافت و پرداخت دیجیتال به موبایل بانک یا …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نظر می‌رسد دیگر سیستم دریافت و پرداخت دیجیتال به موبایل بانک یا همراه بانک محدود نیست و رفته‌رفته اپلیکیشن‌های مختلف از جمله نمونه‌های پیام‌رسان نیز از این قابلیت کاربردی پشتیبانی خواهند کرد.

سیستم پرداخت موبایل، مدتی است که تنها محدود به تراکنش‌های بانکی نیست و علاوه بر سیستم‌های پرداخت موبایل که توسط کمپانی‌هایی چون اپل، سامسونگ و ال‌جی معرفی شده، حالا نوبت به اپلیکیشن‌های مختلف رسیده است. برای مثال امکان واریز وجه از طریق فیسبوک مسنجر در بازار آمریکا وجود دارد و به نظر می‌رسد این ویژگی به‌زودی به واتس‌اپ نیز نفوذ خواهد کرد.

ناگفته نماند در اپلیکیشن‌های وطنی نیز به‌تازگی قابلیت‌های پرداخت و دریافت وجه به چشم می‌خورد.

البته به نظر می‌رسد قابلیت پرداخت واتس‌اپ هنوز کامل نشده است و نمی‌توان آن را صد درصد کاربردی دانست. اما انتظار می‌رود این سیستم نیز مانند دیگر سیستم‌های پرداخت موبایل که تاکنون دیده‌ایم کار کند. امکان اتصال کارت بانکی و کارت‌های اعتباری به حساب واتس‌اپ وجود دارد و دریافت و پرداخت و شارژ کارت‌های اعتباری از این طریق انجام خواهد شد.

همان‌طور که گفتیم، واتس‌اپ اولین پلتفرم پیام‌رسانی نیست که از سیستم پرداخت موبایل پشتیبانی می‌کند؛ اما زمانی که نسخه‌ی نهایی این سیستم عرضه شود، با توجه به تعداد کاربران واتس‌اپ انتظار می‌رود با یک قابلیت کاربردی و مفید روبه‌رو باشیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه واتس اپ سیستم پرداخت ارائه می‌‌کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات