اولین همایش سراسری “اقتصاد دفاع” ۲۶ مرداد برگزار می‌شود

اولین همایش سراسری “اقتصاد دفاع” ۲۶ مرداد برگزار می‌شود
بازدید 111 زمان 2017/08/13 کد خبر 9631

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شمس الدین حسینی دبیر همایش اقتصاد دفاع از برگزاری اولین همایش سراسری اقتصاد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شمس الدین حسینی دبیر همایش اقتصاد دفاع از برگزاری اولین همایش سراسری اقتصاد دفاع در زمستان امسال خبر داد.

وی با بیان اینکه همواره بین امور اقتصادی و دفاعی و رابطهتنگاتنگی وجود داشته است، اظهار داشت‌: با توجهبه مسائل مطروحه در سطح بین المللی، اهمیت این رابطه بیش از گذشته است، به طور مثال بخش قابل توجهی از امنیت استراتژیک کشورها به موضوع اقتصاد بر می‌گردد و حتی آمریکا هم بخشی از استراتژی امنیت ملی خود را بر جنگ مالی و اقتصادی استوار کرده است.

حسینی ادامه داد:  به همین دلیل دانشگاه دفاع ملی و مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و در نظر دارد همایش سراسرس اقتصاد دفاع را برگزار کند. از آنجاییکه یکی از اهداف این همایش تعامل هرچه بیشتر نخبگان بخش اقتصاد و دفاع است،‌ لازم است تا همایش اصلی با برگزاری همایش‌های تخصصی تقویت شود. در همین راستا اولین همایش تخصصی اقتصاد دفاع، دفاع اقتصادی و اقتصاد مقاومتی پنجشنبه (۲۶ مرداد) از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار می‌شود.

دبیر همایش اقتصاد دفاع خاطر نشان کرد:‌  در این همایش، ۵ نفر از اساتید و صاحب‌نظران حوزه اقتصاد به بررسی ابعاد علمی و نظریاقتصاد دفاع، واقعیت‌ها و ضرورت‌های دفاع اقتصادی و هم ارتباط آنها با اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اولین همایش سراسری “اقتصاد دفاع” ۲۶ مرداد برگزار می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات