تغییر از امدادجویی به امدادگری یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی است

تغییر از امدادجویی به امدادگری یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی است
بازدید 95 زمان 2017/08/14 کد خبر 9661

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملاولین جلسه هم‌اندیشی مسئولین بسیج دستگاه‌ها و نهادها با حضور مسئولین استانی و سردار حیدری معاون بسیج …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملاولین جلسه هم‌اندیشی مسئولین بسیج دستگاه‌ها و نهادها با حضور مسئولین استانی و سردار حیدری معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل کشور در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار گردید.

تغییر از امدادجویی به امدادگری یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی است


سید ابوالفضل احمدی مدیرکل و دبیرشورای پدافندغیرعامل استان با اشاره به این بیان معمار کبیر انقلاب که «افتخار من این است که یک بسیجی باشم …» و همچنین فرمایش مقام معظم رهبری «… گفته بودیم برای پدافند کار بسیجی بکنید…»، به ضرورت تفکر و عمل بسیجی در حوزه پدافندغیرعامل تأکید کرد و افزود: رسالت، شأن نزول و فلسفه وجودی بسیج، دفاع همه‌جانبه از انقلاب و دستاوردهای آن است. مأموریتی که فقط و فقط به بسیج محول شده است و لاغیر؛ «دفاع همه‌جانبه».

احمدی محوری‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه انقلاب و کشور را “جمعیت مردمی و اراده ملی” برشمرد و با این توصیف صیانت از مردم و خدمت به آنها را مسئولیت اساسی بسیج دانست و افزود: از آنجا که افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری و تداوم فعالیت‌های ضروری و خدمت‌رسانی به مردم در شرایط بحران مهمترین اهداف دفاع غیرعامل است، براهمیت نقش بسیج در صیانت و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات، حفظ انسجام و پیوستگی مردم و حکومت و همچنین تأمین نیازهای مردم در شرایط خاص و اضطراری تأکید نمود.

احمدی سه رویکرد مردم‌داری، مردم‌یاری و مردم‌بانی را از ضروریات حفظ و ارتقای پایداری و قدرت ملی برشمرد و گفت بسیج و بسیجیان با نقش‌آفرینی در تمام ارکان شورای پدافندغیرعامل استان و شهرستان‌ها و کمیته پدافندغیرعامل دستگاه‌ها و به‌ویژه بهره‌مندی از ظرفیت ساختاری “کارگروه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی” بایستی به‌گونه‌ای عمل نماید تا مردم و کارکنان دستگاه‌ها و نهادها از “امدادجویی” به “امدادگری” تغییر وضعیت یابند و این یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه مشارکت‌های مردمی خواهد بود.

مدیرکل پدافندغیرعامل در انتها، مطالبه‌گری، ورود به عرصه اقدام و عمل، تولید دانش بومی و محلی و تهیه محصولات فرهنگی و همچنین همت و تلاش مضاعف در ترویج و نشر فرهنگ پدافندغیرعامل و سازماندهی کارکنان دستگاه‌ها و مردم محلات را برای مواجهه با شرایط تهدید و بحران از مهمترین انتظارات و کارکردهای بسیج در حوزه پدافندغیرعامل برشمرد.

گفتنی است این جلسه با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل گزینش، رئیس سازمان بسیج کارمندان، معاونت عملیات سپاه و تمامی مسئولان بسیج ادارات و نهادهای استان، برگزار گردید.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تغییر از امدادجویی به امدادگری یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات