باید دشمن را در سرزمین‌های وسیعی محاصره کرد/ درگیری‌ها منطقه را از کارون و کرخه به “شرق مدیترانه” کشانده‌ایم

باید دشمن را در سرزمین‌های وسیعی محاصره کرد/ درگیری‌ها منطقه را از کارون و کرخه به “شرق مدیترانه” کشانده‌ایم
بازدید 110 زمان 2017/08/14 کد خبر 9665

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در یادواره شهید ححجی و شهیدان مدافع …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در یادواره شهید ححجی و شهیدان مدافع حرم نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: قرآ ن چشم ما را به حقایق عالم هستی باز می‌کند و شهادت این عزیزان تفسیری زمینی از آیات آسمانی قرآن بود. تصویری که از شهید حججی و آن قاتل بی‌رحم منتشر شد ،دقیقا نشانگر جبهه حق و باطل بود.

وی افزود: وقتی این چهره جوان برومند ایران را نگاه می‌کنید، سرشار و وقار و آرامش و صلابت انقلابی است و همچنین نشانگر روح ایمان در کالبد یک جوان مجاهد است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این گذاره‌ها نشانه‌های مستحکم هویت جهان اسلام است، تصریح کرد: وقتی شهادت نزد ملتی یک آرمان و ایده‌آل و فرهنگ شود نشانه پویایی و سرزندگی آن ملت است.

سردار سلامی گفت: جغرافیای جهاد امروز، مرزهای ملی را نمی‌شناسد و مرزهای ما مرزهای عقیده و جهاد است و ما باید دشمن را بیرون از مرزها به دام انداخته و سیاست‌هایش را دفن کرده و آرزوهایش را به گورستان بفرستیم.

وی ادامه داد: هیچ قدرتی حتی در مقیاس قدرت آمریکا با وجود جوانان مومن و انقلابی قادر به شکست ملت ما نیست

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جوانان ما در دهه ۶۰ در یک نبرد جهانی با ائتلاف دشمنان توانستند پیروز شوند، گفت: امروز ایران در ناامن‌ترین نقطه جهان امن‌ترین کشور است و این امر به خاطر شهادت همین رزمندگان است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما در دو جنگ جهانی شرکت کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: در یک سوی این جنگ قدرت‌های جهانی حضور دارند و دفاع مقدس هم نمونه‌ای از جنگ جهانی بود. وقتی آمریکا، اروپا، شوروی و متحدان عرب آنها با یک تقسیم کار و مدیریت جهانی و ارسال تجهیزات از همه دنیا ارتش صدام را ساختند، قصد داشتند کشوری را که تازه انقلاب کرده و در تحریم و تنهایی است مورد هجوم قرار دهند.

وی افزود: آنچه ما را در این جنگ به موفقیت رساند و اعتبار قدرت دفاعی ایران را در جهان متجلی کرد رهبری حضرت امام بود که باعث شد ما به امنیت برسیم.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: امروز شکل این جنگ جهانی تغییر کرده و قلمرو آن گسترده‌تر شده ما در دهه اخیر در معرض یک جنگ جهانی از نظر اقتصادی قرار گرفته‌ایم که تمام جهان سعی کردند ایران را با این تصور که یا تسلیم شود و یا آماده پذیرش تهاجم تحریم کنند.

سردار سلامی ادامه داد: آنها سعی کردند با این اقدامات از ما جزیره‌ای منفک از جهان بسازند و قصد داشتند با ایجاد تهاجم فرهنگی روح مقاومت را در ملت ما بشکنند و بین رهبری، سپاه و مردم فاصله ایجاد کنند و قدرت مهیبی از آمریکا بسازند.

وی گفت: آمریکا برای ایجاد ارعاب بحث مذاکره در کنار تهدید نظامی را اجرا کرد و در کنار تحریم و انزوا یک عملیاتی روانی برای ایجاد فتنه مانند فتنه ۸۸ به جریان انداخت اما جمهوری اسلامی توانست از دیواره دشمنان اسلام و ایران عبور کند. این وحدت بین مردم، مسئولان و رهبری نظام زیباترین قاعده‌ای است که پیروزی‌های دهه اخیر ملت مسلمان ایران را موجب ساخته است. امروز آمریکایی‌ها می‌گویند فاقد یک استراتژی معین هستند و دیگر آمریکا زمانی که در یک میدان قرار می‌گیرد نقش تعیین کننده ندارد.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا در معادلات منطقه‌ای در حاشیه قرار گرفته است و ناتوان از حفاظت از منابع خود است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی توانسته است با بست ساختار قدرت در اقصی نقاط جهان اسلام سطح وسیعی از مقاومت را ایجاد کند. امروز اسرائیل می‌داند حزب‌الله لبنان به یک نقش‌آفرین حرفه‌ای در مسائل منطقه‌ای با دامنه جهانی تبدیل شده و به سادگی می‌تواند تمام فلسطین را آزاد کند ما شاهد بودیم با تهدید سید حسن‌نصرالله اسرائیل مخازن آمونیاک حیفا را جمع کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز این ما هستیم که معمای امنیت تولید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این از آثار و برکت انتقال فرهنگ شهادت به عالم اسلام است ما امروز از تحریم نگرانی نداریم زیرا ملت، رهبری و مسئولان در یک همدلی بی‌نظیر تصمیم گرفتند در خاکریز اول مقابله با دشمن حضور یافته و او را وادار به پذیرش قدرت مهارناپذیر ایران کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه ما امروز دیگر انزواپذیر نیستیم، گفت: امروز حل معادلات جهانی به ما گره خورده وجوانان ما پتانسیلی از قدرت ساختند که سیاست خارجی ما محتوای قدرت می‌بخشد.

وی ادامه داد: وقتی ما بر خلیج فارس مسلط هستیم، مگر جهان می‌تواند ما را محاصره کند و وقتی ما می‌توانیم با هر قدرت دریایی مواجهه کنیم مگر دنیا می‌تواند با زبان تهدید با ما سخن بگویید.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز توانسته‌ایم جنگ را از کرخه و کارون به شرق مدیترانه و دریای سرخ انتقال دهیم و از نمایندگان مجلس می‌خواهیم که زیباترین شیوه را در مجلس به نمایش بگذارند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه باید دشمن را در سرزمین‌های وسیعی محاصره کرد/ درگیری‌ها منطقه را از کارون و کرخه به “شرق مدیترانه” کشانده‌ایم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات