تهیه و تنظیم سند راهبردی پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گرفت

تهیه و تنظیم سند راهبردی پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گرفت
بازدید 127 زمان 2017/08/16 کد خبر 9731

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، فتح الله حقیقی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان البرز با اشاره به …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، فتح الله حقیقی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان البرز با اشاره به اینکه اولین و اساسی ترین گام در این رابطه تهیه و تدوین سند راهبردی است افزود: این سند نقشه راهی در جهت شناسایی آسیب ها و اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری و کنترل آنها خواهد بود.
 
وی با تاکید بر لزوم رصد و بازنگری مستمر مخاطرات در استان ادامه داد: مقرر شد موسسات و شرکت هایی که سوابق قابل دفاعی از اقدام در این رابطه داشته اند، طی فرخوانی گزینش شده و پس از بررسی های لازم عملیات مطالعه و تهیه سند آغاز شود.
 
حقیقی گفت: شورای پدافند غیرعامل ۱۱ کارگروه دارد که باید طی جلساتی برنامه های آنها مرور شده و جمع بندی اقدامات صورت گرفته و نیازهای حوزه های مختلف احصا شود.
 
وی افزود: بخشی از پدافند غیرعامل با حوزه امنیتی مرتبط بوده از این رو نیاز است در این بخش تعامل و همراهی ویژه ای صورت گیرد.
 
معاون استاندار با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه مقررات هر پروژه در نظر گرفته شده و طرح ها ضمیمه پدافند غیرعامل دارند اضافه کرد: تمامی طرح ها و پروژه ها در سطوح مختلف باید ضوابط مربوط به پدافند غیرعامل را لحاظ کنند.
 
وی گفت: یک درصد بودجه ملی از سازمان مدیریت برنامه ریزی برای اختصاص به موضوع پدافند غیرعامل که طبق مقررات تعریف شده، باید پیگیری شده و سهم استان البرز نیز مشخص شود.
 
ضرورت نظارت بر روند اجرای طرح پدافند غیرعامل سدهای البرز
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز در این جلسه با بیان اینکه پدافند غیرعامل در دستگاه ها تکالیف مشخصی دارد گفت: طبق ضوابط و چهارچوب قانون تمامی پروژه ها در سطوح مختلف دارای پیوست پدافند غیرعامل است که باید روند این امر مورد بررسی قرار گیرد.
 
خسرو ارتقایی افزود: باید پیگیری لازم در خصوص یک درصد اعتبارات عمومی دولت مربوط به پدافند غیرعامل صورت گرفته و سهم استان از این اعتبارات مشخص شود.
 
وی ادامه داد: ضرورت دارد مطالعات جامع پدافند غیرعامل در استان انجام شود چراکه به تعویق افتادن این امر احتمال وقوع پیامدهای غیرقابل جبرانی دارد.
 
ارتقایی گفت: مطالعات پدافند غیرعامل در خصوص سدهای امیرکبیر و طالقان صورت گرفته که باید گزارش روند اجرای آن نیز از آب منطقه ای دریافت شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تهیه و تنظیم سند راهبردی پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گرفت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات