هکرهای کره شمالی ارتش آمریکا را هدف قرار دادند

هکرهای کره شمالی ارتش آمریکا را هدف قرار دادند
بازدید 97 زمان 2017/08/17 کد خبر 9749

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نتایج گزارش شبکه موسوم به “پالو آلتو” نشان می دهد که هکرهای وابسته …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نتایج گزارش شبکه موسوم به “پالو آلتو” نشان می دهد که هکرهای وابسته به کره شمالی در حال هدف قراردادن پیمانکاران نظامی آمریکا از جمله شرکت هایی هستند که در زمینه استقرار سامانه های دفاع موشکی کره جنوبی، فعالیت می کنند.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که تنش در روابط آمریکا و کره شمالی به شدت بالا گرفته و رهبران دو کشور همدیگر را تهدید کرده اند.

بر اساس این گزارش، شبکه پالو آلتو به اسنادی دست یافته است که نشان می دهد هکرها با استفاده از همان زیرساخت ها و ابزارهایی که پیش از این گروه هکری “لازاروس” به کار برده اند، استفاده کرده اند. گروه لازاروس ظاهرا از سوی کره شمالی حمایت می شود و به خاطر حمله هکری به شرکت سونی پیکچرز معروف شد.

هکرهای وابسته به کره شمالی با ارسال فایل های آلوده به بدافزار برای کارکنان شرکت های پیمانکاری ارتش آمریکا، سعی دارند برنامه های این شرکت ها را هدف قرار دهند. یکی از شرکت هایی هدف حملات هکری قرار گرفته است، در زمینه سامانه های دفاع موشکی تاد فعالیت دارد، همان سامانه ای که آمریکا برای مقابله با تهدیدات موشکی کره شمالی در کره جنوبی مستقر کرده است.

آزمایش موشکی ۲۸ جولای کره شمالی نشان می دهد که پیونگ یانگ اکنون به موشک های بسیار قدرتمندی دست یافته است که می تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد. شورای امنیت سازمان ملل به تازگی هشتمین قطعنامه علیه کره شمالی را تصویب کرده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هکرهای کره شمالی ارتش آمریکا را هدف قرار دادند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات