تظاهرات خشونت آمیز در بارسلون

تظاهرات خشونت آمیز در بارسلون
بازدید 440 زمان 2017/08/19 کد خبر 9753

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل یک روز پس از حادثه تروریستی بارسلون، اعضای گروه اسلام ستیز فالانژ که مخالف حضور مسلمانان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل یک روز پس از حادثه تروریستی بارسلون، اعضای گروه اسلام ستیز فالانژ که مخالف حضور مسلمانان در اسپانیا هستند با صدها تن از تظاهرکنندگان حامی سیاست های چندفرهنگی درگیر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی میل، در تظاهرات عصر جمعه که در پی حوادث تروریستی بارسلون برگزار شد، اعضای گروه راست گرای افراطی و اسلام ستیز فالانژ با تظاهرکنندگان ضدفاشیست مخالف خود درگیر شدند.
 

شدت درگیری که در محل حادثه تروریستی پنجشنبه شب روی داد، به حدی بود که پلیس ضدشورش ماموران و خودروهای خود را میان دو گروه تظاهرکننده قرار داد تا از خشونت بیشتر جلوگیری شود.
 
 
 

اعضای گروه راست گرای افراطی فالانژ در مخالفت با اسلام و اعتراض به سیاست های مهاجرتی اسپانیا که به اعتقاد آنان علت حملات تروریستی است به خیابان آمده بودند.
 

به گزارش ایرنا، پنجشنبه شب یک خودرو ون در حمله ای خونین به عابران در مرکز شهر بارسلون ۱۴ تن را کشته و بیش از یکصد نفر دیگر را زخمی کرد.
 

بعد از آن در یک حمله دیگر، مأموران پلیس در یک پست ایست و بازرسی هدف قرار گرفتند. همچنین یک خانه در شهر «آلکانار» منفجر شد که به حملات تروریستی پنجشنبه مرتبط بود.
 

بامداد جمعه نیز یک گروه دیگر از مردم در شهر کامبریلس در یکصد کیلومتری جنوب بارسلون با یک خودرو مورد حمله قرار گرفتند که ۶ مصدوم برجای گذاشت. پلیس ۵ تروریست مرتبط با این حمله را به ضرب گلوله از پای در آورد.
 

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.
 

منبع : تابناک


خبر های مشابه تظاهرات خشونت آمیز در بارسلون

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات