ایران درخواست جاسوس آمریکایی برای تجدیدنظر در حکمش را رد کرد

ایران درخواست جاسوس آمریکایی برای تجدیدنظر در حکمش را رد کرد
بازدید 116 زمان 2017/08/19 کد خبر 9779

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که ماه گذشته سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده که جرم یکی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در حالی که ماه گذشته سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده که جرم یکی از دو تابعیتی‌های آمریکایی در ایران در انجام اقداماتی از قبیل جمع‌آوری غیرقانونی اسناد محرز شده، رسانه‌های غربی حالا از رد درخواست این جاسوسی آمریکایی برای تجدید نظر در حکم دادگاه بدوی سخن می‌گویند.

۲۵ تیرماه بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری گفت: یکی از عوامل نفوذی آمریکا که البته دو تابعیتی است با نفوذ خاصی وارد ایران شد، این فرد مستقیم از ناحیه آمریکایی‌ها هدایت می‌شده است و شناسایی و دستگیر شد.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به حکم اولیه صادر شده برای این جاسوس امریکایی گفت: جاسوس آمریکاییدر دادگاه بدوی به ۱۰ سال محکوم شده که البته مورد اعتراض قرار گرفته است.

معاون اول قوه قضائیه درباره «ژیو وانگ» صحبت می‌کرد که رسانه‌های آمریکایی از او به عنوان «محقق» و دانشجوی دوره دکتری تاریخ دانشگاه پرینستون آمریکا نام بردند؛کسی که به زبان فارسی نیز تسلط دارد.

حالا اما خانواده وانگ و دانشگاه پرینستون گفتند که «مقامات ایرانی درخواست تجدیدنظر ژیو وانگ به حکم ۱۰ سال زندان به جرم جاسوسی را رد کرده‌اند».

در گزارش رویترز آمده است که «مشخص نیست دقیقا چه زمانی این درخواست تجدیدنظر رد شده است».

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که البته نامش منتشر نشده، گفت «ما خواستار آزادی فوری همه شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران هستیم کسانی که ناعادلانه در بازداشت هستند».

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ایران درخواست جاسوس آمریکایی برای تجدیدنظر در حکمش را رد کرد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات