شبکه گسترده مساجد نقش محوری در مقابله با جنگ نرم دارند

شبکه گسترده مساجد نقش محوری در مقابله با جنگ نرم دارند
بازدید 112 زمان 2017/08/21 کد خبر 9839

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در همایش فعالان مساجد استان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در همایش فعالان مساجد استان البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج، افزود: دشمنان با به راه انداختن جنگ نرم سرمایه‌های ما را مورد تهدید قرار داده اند که در این میان مساجد نقش محوری در مقابله با این تهدیدات دارند.


وی اضافه کرد: مساجد می‌توانند با بسیج مردم در جهت فکری، اعتقادی، فرهنگی مقدمه‌ای برای تمدن اسلامی و ارزش‌های دینی و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان باشند.


رئیسی گفت: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی پیام امام (ره) توسط یک شبکه وسیع و گسترده‌ای به نام مسجد توانست فراگیر شود و موج گسترده‌ای به راه اندازد.


وی ادامه داد: هیات‌های عزاداری، مساجد و اجتماعات بزرگی که با محوریت دین تشکیل می‌شوند، سرمایه بزرگ اجتماعی هستند که نباید آن‌ها را از دست داد.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: منبر و محراب همچنان مانند گذشته کارکرد خودشان را دارند و نخبه‌های فرهیخته این پایگاه و شبکه را به کار گرفته اند و می‌بینیم که چگونه توانسته اند با برداشتن قدم‌های بزرگ، دسیسه‌های دشمنان این مرز و بوم را خنثی سازند.


رئیسی گفت: امروز می‌بینیم که عده‌ای در فضای مجازی دست به کار شده اند، دغدغه‌های مشترکی را برای خود درست کرده اند، اما عقایدشان هیچ گونه سازگاری با هم ندارد، اما تلاش آن‌ها بر این است که مخاطبانی در دنیا با تشکیل این شبکه‌های اجتماعی پیدا کنند و به اهداف خود دست یابند.


وی ادامه داد: در فرهنگ دینی ما نخستین شبکه و پایگاه گسترده به نام مسجد توسط پیامبر اسلام (ص) بنا شد و در این پایگاه عظیم هم ارتباط انسان با خدا، ارتباط انسان با دیگران، ارتباط انسان با خود و ارتباط انسان با عالم و هستی تنظیم شده است.


تولیت آستان قدس رضوی افزود: کارکرد‌های مساجد در حوزه مسایل عبادی، اجتماعی، اقتصادی و هم در حوزه آماده سازی و بسیح نیرو‌های مردمی برای اهداف مهم اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اعتقادی است و در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و ادوار مختلف تاثیرگذاری مساجد به خوبی خود را نشان داد.


رئیسی گفت: این اثر گذاری مهم مساجد به خوبی نشان داد که نباید از نقش این شبکه گسترده غافل شویم و همواره باید آن را حفظ کنیم، هر جا یک امام جماعت فعال و مردم دار یک مسجد با توجه به نیاز‌های منطقه و محل تلاش کرده و ارتباطات را در جهت یافتن نیرو‌های مستعد و تربیت نفوس عمیق‌تر کرده، به خوبی می‌بینیم که پرچم حمایت از انقلاب در آن منطقه به خوبی پایدار و ماندگار مانده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه شبکه گسترده مساجد نقش محوری در مقابله با جنگ نرم دارند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات