فرمانده نیروهای آمریکا: در افغانستان می‌مانیم

فرمانده نیروهای آمریکا: در افغانستان می‌مانیم
بازدید 133 زمان 2017/08/21 کد خبر 9841

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نوشته  روزنامه نیویورک تایمز،‌ اظهارات ژنرال جان نیکلسون، فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نوشته  روزنامه نیویورک تایمز،‌ اظهارات ژنرال جان نیکلسون، فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در افغانستان در آستانه اعلام راهبرد دولت دونالد ترامپ برای جنگ این کشور حاکی از آن است پنتاگون احتمالا توانسته رضایت دولت ترامپ را مبنی بر لزوم باقی ماندن ارتش آمریکا در افغانستان به منظور مقابله با تروریست‌ها و تضمین اینکه آنها دوباره آمریکا را تهدید نکرده و در افغانستان پناهگاه به دست نیاورند، جلب کند.

قرار است طبق اعلام کاخ سفید امروز دونالد ترامپ راهبرد جدید دولتش برای جنگ افغانستان را که پس از چندین ماه مناقشه و رایزنی اتخاذ شده اعلام کند.

ژنرال نیکلسون پیش از اعلام این راهبرد گفت: کماندوها و طرح دو برابر کردن نیروهای عملیات ویژه افغانستان برای پیروز شدن در جنگ این کشور حیاتی هستند.

او در جریان مراسمی در کمپ مورهد که یک مرکز آموزشی کماندوهای افغان در جنوب شرق کابل است گفت: من به شما اطمینان می‌دهم که در این جنگ کنار شما خواهیم بود. ما کنار شما هستیم و باقی خواهیم ماند.

پنتاگون در انتظار جواب نهایی دونالد ترامپ به پیشنهاد افزایش حدود ۴ هزار سرباز دیگر در افغانستان است.

در کمپ مورهد صفوف کماندوهای افغان به شکل مرتب ایستاده بودند تا اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان به همراه ژنرال نیکلسون و چندین مقام نظامی دیگر آمریکایی و افغان در مراسم در نظر گرفته شده حضور پیدا کنند.

ژنرال نیکلسون در اظهارات کوتاهی به این نیروها گفت: شکست خوردن در جنگ افغانستان باعث تضعیف امنیت آمریکا و تقویت افراط گران در سراسر جهان خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌به همین دلیل آمریکا قصد کمک به منظور دو برابر کردن اندازه نیروهای کماندویی افغانستان را داشته و این مراسم می‌تواند آغاز پایان طالبان باشد.

ژنرال جیمز لیندر که فرمانده نیروهای عملیات ویژه ناتو و آمریکا در افغانستان است نیز گفت: چهار هزار سرباز درخواستی پنتاگون برای افغانستان شامل ۴۶۰ مربی برای نیروهای جدید به منظور کمک به افزایش اندازه نیروهای عملیات ویژه است.

او اظهار کرد که به این ترتیب خواهد توانست مکان‌های آموزشی را افزایش داده و تضمین کند نیروهای جدید در همه سطوح از مربی برخوردار هستند ازجمله در سطح یگان عملیات ویژه جدید ارتش افغانستان.

یک مقام نظامی ارشد آمریکا در کابل گفت: افزایش تعداد سربازان آمریکایی به ارتش آمریکا اجازه خواه داد سریعا مشاوران بیشتری را فرستاده یا از دو عملیات همزمان حمایت هوایی به عمل آورد در حالی که فعلا این حمایت تنها برای یک عملیات امکان پذیر است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه فرمانده نیروهای آمریکا: در افغانستان می‌مانیم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات