برنامه‌های دفاعی،‌ موشکی و سپاه قدس حمایت می‌شود

برنامه‌های دفاعی،‌ موشکی و سپاه قدس حمایت می‌شود
بازدید 84 زمان 2017/08/21 کد خبر 9865

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در کرمانشاه اظهار داشت: تقویت عمق استراتژیک ایران همواره به عنوان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در کرمانشاه اظهار داشت: تقویت عمق استراتژیک ایران همواره به عنوان یک برگ برنده‌ای در نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح است که نظام استکباری آمریکا و دشمنان از آن نگرانی دارند و عمق استراتژیک ایران یعنی بازی کردن در میدانی که دشمن طراحی کرده و در فراتر از مرزهای خودمان واقع شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق نمایندگان در تصویب کلیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گفت:‌ تقویت برنامه‌های دفاعی، موشکی و سپاه قدس که از امنیت ایران در خارج از مرزها امنیت کشور را تأمین می‌کنند، از دستورالعمل‌های اساسی طرح مقابله با اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه است زیرا تمامی دغدغه دفاع از منافع و امنیت ملی است.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه به‌جای بازی در میدان آمریکا باید با آمریکا مقابله به مثل کنیم عنوان کرد: ما اختلافات با آمریکا را در این طرح مشخص کرده‌ایم و در عین حال می‌خواهیم با دنیا کار کنیم و این همان چیزی است که مقام معظم رهبری در مراسم تنفید رئیس جمهور نیز این امر را توصیه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این طرح راهبردهای اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران بیان شده است بیان کرد: جنایتهای آمریکا در زمینه ترور و نقض حقوق بشر ‌‌‌‌به پر واضح بیان شده است و گفته شده که ۷۰ شرکت آمریکایی در تجهیز صدام به سلاح‌های شیمیایی نقش داشتند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از این مسائل موضوع مجازاتها و اقدام متقابل در برابر آمریکا و بعد از آن مقابله با تحریمها و حمایت از اتباع ایرانی به صورت گسترده در این طرح آورده شده است عنوان کرد:  ما در این طرح مقابله با آمریکا را در دستور کار قرار دادیم نه مقابله با برجام و نه مقابله با سایر بازیگرانی که در برجام حضور دارند.

وی با بیان اینکه آمریکا در صدد این است که یک‌میدان مینی برای ما درست کند که به دنیا نشان دهد که برجام توسط خود ایران لغو شده است بیان کرد: در این راستا ترامپ یک تیمی را مشخص کرده و در رابطه با اعمال بندهای ۱۱ تا ۱۳ قطعنامه ۲۲۳۱ سه ماه به آنها مهلت داده تا اثبات کنند که ایران پایبند برجام نیست و تحریمها را بازگردانند و این کاری است که آمریکایی‌ها درصدد انجام آن هستند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها می‌دانند که با یک مشکل اساسی مواجه هستند گفت: برای اینکه مقدمات سیاسی، حقوقی و‌ دیپلماسی عمومی کار آنها فراهم شود باید آژانس انرژی هسته‌ای هم اعلام کند که ایران به برجام پایبند نیست و ایران باید با رعایت کامل معاهده جلوی این گونه بهانه‌تراشی‌ها را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در طی مدت این ۹ سال تمام تلاش خود را انجام دادند تا تحریم‌های خود را علیه ایران فرامرزی کنند افزود: در این راستا طرحی در مجلس سنای آمریکا تصویب و بعد در کنگره به صورت قانون درآمد و‌توسط رئیس‌جمهور به امضا رسید و در آن طرح تمام تحریم‌های غیرهسته‌ای خود را علیه ایران به دنبال هم آورده‌اند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه برجام دست آمریکا را بسته و نمی‌تواند تحریم‌هایی همچون تحریم‌های نفتی را بازگرداند چون برجام آن ها را برداشته است گفت: ما برای اینکه وارد این بازی مکارانه آمریکا نشویم این طرح را در مجلس با اکثریت آراء به تصویب رساندیم و هر وقت برجام نبود آنگاه بنا به گفته مقام معظم رهبری می‌توان برجام را آتش زد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه برنامه‌های دفاعی،‌ موشکی و سپاه قدس حمایت می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات