تاکید معاون وزیر کشور ایران و پاکستان بر افزایش همکاری دو کشور

تاکید معاون وزیر کشور ایران و پاکستان بر افزایش همکاری دو کشور
بازدید 118 زمان 2017/08/23 کد خبر 9927

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسین ذوالفقاری در دیدار با طارق محمدخان و هیات همراه ضمن خوش آمدگویی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسین ذوالفقاری در دیدار با طارق محمدخان و هیات همراه ضمن خوش آمدگویی به هیات پاکستانی و تبریک سالروز استقلال این کشور گفت: امیدوارم این دیدار و مذاکرات دستاوردهای خوبی برای دو کشور داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران و پاکستان دارای مرزهای طولانی، فرهنگ، دین و مسائل امنیتی و تهدیدات مشترکی هستند اظهار کرد: این موضوعات مشترک اثبات میکند دو کشور باید روابط گسترده تر و عمیق تری داشته باشند.

معاون امنیتی وزارت کشور خاطرنشان کرد: منطقه از تروریسم رنج می برد. و مردم منطقه قربانی جنگ های نیابتی شده اند. منطقه قربانی منافع کشورهای خارج از خاورمیانه است و عده ای ناآگاه به اسم دین عامل دست دشمنان اسلام هستند. ما اسناد زیادی از حمایت برخی کشورها از تروریست ها داریم. با توجه به پیامدهایی ناگوار اقدامات تروریست ها، بایستی همکاری بیشتری میان ایران و پاکستان برای مقابله با تروریسم انجام شود.

ذوالفقاری در ادامه با بیان اینکه ما در مرزهای مشترک دو کشور دچار مشکلاتی هستیم، تصریح کرد: عمده قاچاق مواد مخدر، قاچاق سوخت، مهاجرت های غیرقانونی و اقدامات تروریستی علیه ایران از مرزهای مشترک با پاکستان انجام می شود.

وی با تاکید بر لزوم گسترش همکاری های ایران و پاکستان برای حل مشکلات مشترک دو کشور افزود: روابط دو کشور خوب است اما برای حل مشکلات به همکاری های بیشتری نیازمندیم. و تصریح کردند که تاکنون تصمیمات مشترک زیادی گرفته شده است و امیدواریم در این نشست راههای عملی شدن تصمیمات تعیین و مورد تصویب و اقدام دو طرف قرار گیرد.

در ادامه این دیدار، طارق محمدخان معاون وزیر کشور پاکستان با تشکر از طرف ایرانی برای برگزاری این دیدار و همچنین تبریک مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران گفت: ایران و پاکستان دو کشور برادر هستند که تاریخ و فرهنگ طولانی و مشترکی دارند. ایران برای ما خیلی آشناست و من فکر می کنم الان در لاهور یا کراچی هستم. روابط بین مردم دو کشور هم بسیار خوب است و امیدوارم روابط دو دولت هم بیشتر از این شده تا مشکلات مشترک دو کشور حل شود.

وی در پایان با بیان اینکه تروریسم نه تنها مشکل ایران و پاکستان بلکه مشکل کل دنیاست اظهار کرد: پاکستان هم قربانی تروریسم و هم در خط مقدم مبارزه با آن است. اطمینان دارم با همکاری بیشتر می توانیم با این شیطان بیشتر و بهتر بجنگیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تاکید معاون وزیر کشور ایران و پاکستان بر افزایش همکاری دو کشور

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات