هاآرتص: ساکنان اسرائیل چون گروگان‌هایی برای تهران، حزب‌الله و حماس هستند

هاآرتص: ساکنان اسرائیل چون گروگان‌هایی برای تهران، حزب‌الله و حماس هستند
بازدید 84 زمان 2017/08/27 کد خبر 9996

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به تهدیدهایی که این رژیم و ساکنان فلسطین …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به تهدیدهایی که این رژیم و ساکنان فلسطین اشغالی با آن روبرو هستند، پرداخت.

 این روزنامه نوشت: در یازدهمین سالروز آنچه حزب‌الله آن را «پیروزی الهی» می‌داند (پیروزی جنگ ۳۳ روزه) [سید] حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله بار دیگر به مشخص کردن اهداف پرداخت؛ اما این اهداف دیگر حیفا، صفد، خلیج (فارس) نبودند بلکه هدف (تاسیسات اتمی) دیموناست. موشک‌های پیشرفته حزب‌الله می‌توانند این تاسیسات را هدف قرار دهند.

هاآرتص در ادامه مدعی شد: ایران، حزب‌الله را به این موشک‌ها مجهز کرده و اکنون قصد ایجاد یک کارخانه ساخت موشک در لبنان را دارد. در این حالت خودمان را کنترل خواهیم کرد و شهروندان اسرائیل به گروگان بودن خود در دستان تهران، حزب‌الله و «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه ادامه خواهند داد.

 در این بحبوحه که ایران بر روی نفوذ در سوریه تمرکز کرده و تلاش می‌کند به مرزهای سوریه – اردن برسد، پاسخ اسرائیل آن است که یک تیم امنیتی عالی‌رتبه را فرستاده تا در برابر فرماندهان موسسات امنیتی در واشنگتن ابراز نگرانی کنند؛ باید برای این دولت هیستریک سوگواری کنیم.

این روزنامه صهیونیستی سپس نوشت: نیروی هوایی اسرائیل حدود ۱۰۰ بار، محموله‌های سلاح در سوریه را که برای حزب‌الله به سمت لبنان حمل می‌شد، هدف قرار دادند اما ما حدودا جلوی  قاچاق ۱۵۰ هزار موشک را نگرفته‌ایم با این نگاه که اگر نصرالله اقدام به عملی کردن تهدیدهای خود کند ما پاسخی قاطع خواهیم داد.

هاآرتص افزود: اما حمله اول (حزب‌الله به اسرائیل) سرنوشت‌ساز خواهد بود و منجر به کشته شدن هزاران نفر در اسرائیل و نیز خسارت‌های بسیار به تاسیسات امنیتی و اقتصادی خواهد شد. این عاقلانه است که پیش‌بینی کنیم در این مرحله هیچ موشکی از ایران به سمت اسرائیل نخواهد آمد و این به دلیل تهدید «نفتالی بنت» -که گفته است لبنان را ویران خواهیم کرد؛ یا تهدید «اسرایئل کاتز» -که گفته لبنان را به عصر حجر برمی‌گردانیم- نیست. ایران در حال حاضر در یک مسابقه برای تسلط و نفوذ منطقه‌ای است که آمریکا و اسرائیل هم مانع از آن نمی‌شوند و شلیک موشک قبل از پایان این مسابقه، مسیرش را مشوش خواهد کرد.

این روزنامه اسرائیلی در ادامه نوشت: یحیی السنوار اعلام کرده در رویارویی آینده، اسرائیل را ویران خواهیم کرد؛ اسرائیل مانند همیشه به جای اینکه قدرت خودش در اجرایی کردن تهدید را نشان دهد، اقدام به ایجاد یک دیوار حائل با هزینه بالا و مشخص نبودن میزان موفقیت کرده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هاآرتص: ساکنان اسرائیل چون گروگان‌هایی برای تهران، حزب‌الله و حماس هستند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات